Zumba vaikams ir paaugliams

Picture

Zumba, visiškai atsitiktinai, atsirado Kolumbijoje 1990 m.  Fitneso instruktorius pamiršo atsinešti savo įprastą treniruočių muziką į pamoką, todėl pasiėmęs kelis lotyniškus albumus iš savo automobilio ir nepaisydamas tradicinės mankštos suvaržymų, pradėjo šokti taip kaip šoktų klube. Jo mokiniai šoko kartu, prakaituodami salsos bei rumbos ritmu, ir tuo džiaugdamiesi.
Nuo tada Zumba yra labiau laikoma pasilinksminimo priemone, nei treniruote. Iš tiesų, kai kurie tyrimai rodo, kad tai gali būti geriausias būdas treniruotis žmonėms, kurie nekenčia mankštintis.
Užmaskuotos treniruotės tekia unikalią naudą fizinei ir psichinei sveikatai . Kitas tyrimas susiejo Zumbos svyruojančius klubus ir pilvo judesius su pagyvenusių moterų, turinčių antsvorio, padidėjusia pilvo raumenų jėga ir geresne pusiausvyra. Vos po 8 savaičių, moterų gyvenimo kokybės balai pašoko 9%, o jų savigarba padidėjo 16% . Tyrimas studijuojantis Zumbos teikiamą psichologinę naudą nustatė, kad žmonės, kurie ją praktikuoja, jaučiasi savarankiškesni ir teigia jog jų gyvenimas atrodo tikslingesnis.
Šokis – viena seniausių žmogaus jausmų išraiškos formų, naudotas ritualiniais ir gydymo tikslais. Šokis nėra vien kūno judesys, tai ir neverbalinė komunikacija, galinti geriau nei žodžiai išreikšti asmeninę patirtį.
Jį beveik visada lydi muzika, todėl šokis yra multisensorinė veikla – apima visus jutimus, netgi uoslę.
Tai komunikacijos priemonė, leidžianti neverbaliai pasakyti tai, ko galbūt niekada nepasakytume balsu, todėl ji stiprina pasitikėjimą savimi,kartais geriau nei kas kitas apnuogina nemalonią tiesą, parodydama problemas, kurias reikia suvokti, išgyventi, arba pakeisti. Šokis atskleidžia tas asmenybės dalis, kurios buvo nesąmoningai slopinamos ir leidžia jas pažinti, suvokti ir integruoti.
Socialiniai tyrimai atskleidė šokio judesio terapijos poveikį vaikams, sergantiems autizmu. Vokiečių mokslininkų tyrimas, publikuotas 2014 m. nustatė, kad dalyviai, kurie dalyvavo šokio judesio terapijos užsiėmimuose, jautė padidėjusį savo kūno supratimą, socialinius įgūdžius, savęs ir kitų skirtingumą, empatiją ir gerą savijautą.

Šaltiniai: 
https://suduvosgidas.lt/priezastys-kodel-zumba-yra-puikus-budas-treniruotis/​


 • Šokio nauda:

Picture

 • Šokis leidžia išlaisvinti užslopintus jausmus;
 • Šokis lavina kūną, jo galimybių supratimą, praplečiant žinomų judesių amplitudę.
 • Lavina koordinaciją ir harmoningą judesių atlikimą, tokiu būdu gerindamas fizinę ir emocinę sveikatą.
 • Šokis formuoja teigiamą požiūrį į savo kūną ir pagerina savęs vertinimą.
 • Šokis lavina bendravimo ir socialinius įgūdžius, padeda įveikti bendravimo sunkumus.


Šokis lavina vaiko koordinaciją, klausą, taisyklingą laikyseną, plastiško judesio gabumus. Šokis savaime – vienas iš smagiausių atsipalaidavimo būdų. Kai priimame save tokį koks esame. Kai esame ryšyje su savo kūnu, kai mokomės atsipalaiduoti.
Užsiėmimų metu vaikai mokomi šokti, ritmingai judėdami kontroliuoti savo kūną, išmokti jį atpalaiduoti. Šokis – bendravimas ir su savimi, ir su kitais. Kartais vaikystėje šokis eina kartu su nusivylimu, replikomis, jog „nejauti ritmo...“, „baletui netinkamas.. ir pan.
Mūsų užsiėmimai kitokie. Mes šokame įkeldami įvairius šokio stilius. Šokame ne tik kūnu, bet ir širdimi. Juk šokti smagu!
Mes per šokį bandysime formuoti grupinio darbo įgūdžius, lavinti gebėjimą bendradarbiauti naudojant žaidimus, ritmiškų judesių išbandymą, eksperimentavimą su judesiais, neverbalinį bendravimą.
Judėjimas šokio ritmu padeda atsipalaiduoti, išreikšti jausmus, pasakyti tai, ko žodžiais neišeina.


 • Užsiėmimus gali lankyti kiekvienas nuo 5 m. iki 16 m. (yra skirtingos grupės), jokio išankstinio pasiruošimo nereikia.
 • Su savimi reikia turėti judesių nevaržančią aprangą, kojinaites ar čežutes ir vandens buteliuką, kilimėlį arba rankšluostuką
Būtina išankstinė registracija el. paštu: aviliukas@yahoo.com arba telefonu: 862420636 
(galima registruotis tą pačią dieną).Kainos

 • Viena pamokėle (1 vaikas) 5 Eur.
 • Mėnuo, kartas per savaitę (1 vaikas) 20 Eur.
 • Mėnuo , 2 kartai per savaitę (1 vaikas) 35 Eur.
 • Mėnuo , 2 kartai per savaitę (2 vaikai , brolis  ir sesė) 60 eur.